23 Haziran 2016 Perşembe

Neden Purple Forklift?

Merhaba,


Henüz yeni katılan fakat yıllardır yazan biri olarak, ilk ''neden purple forklift'' olduğunu açıklamak istedim.
Aslına bakarsanız en sevdiğim renk bir dönem mordu. Herkesin belli zaman dilimlerinde herhangi bir şeye takıntısı olduğu gibi benim de sürekli en sevdiğim renk değişir. Bu yüzden en sevdiğim renk diye bir şey yoktur. Bir forkliftim olsaydı kesinlikle mor olurdu. Sebebini bilmiyorum. Çocukken sevmezdim ama her şey değişiyor. Belki de sebebini bilmemek çekici kılıyordur. Hayır mor deyince insanın aklına ilk patlıcan gelir, patlıcan severim ama aşık da değilimdir. Çok fazla mor kıyafetim de yoktur. Sadece detaylarda kullanırım. Ama bir şekilde hep hayatımda ve hep çok seviyorum.


Haydi rengi geçtik. Neden forklift?


Forklift, ağır yükleri çatalları aracılığıyla kaldırmak ve özellikle bir araca ya da rafa yüklemek için kullanılan bir çeşit iş makinesidir. Yine lakaplarımdan biri olan TDK Ezgi iş başında. Babam inşaatçı değil. Ya da ailemden biri. Benim bugüne kadar traktörle kamyonla haşır neşirliğim oldu ama forklift kadar ponçik bir aracın bu kadar gerilerde kalması çok üzücü. Eskiden çalıştığım yerde sürekli olarak gördüğüm ama benim için hiç bir anısı olmayan, sadece boyutu ve işlevi kıyaslamasıyla bile hayranlık bırakan bir araç benim için. İşte bunun bile mantıklı bir açıklaması yok. Sonuç olarak mor bir forkliftim olsaydı ciddi anlamda mutlu olabilirdim. Ne taşıyacaktım kim bilir? Ama mal varlığı mı mal varlığı :)

İllaki bazı şeylerde bir sebep aramamamız lazım. O anda bize çekici gelen, bizi mutlu eden her neyse onların üzerine gitmeliyiz bence. İlginç olmaya çalışmak asla değil, ya da dikkat çekme çabası. Sadece ottan boktan mutlu olmak bu. En gereksiz, en saçma şeylerle bile havalara uçmak. Malla mülkle işi olmayan benden beklenilesi bir davranış. Küçücük renkli plastik bir hesap makinesinin verdiği mutluluğu bile veremeyen bir dünya şey varken, e haydi gülelim o zaman :)